x
x

Par novadu

Naukšēnu novads atrodas Ziemeļvidzemē, tas robežojas ar Rūjienas, Burtnieku, Valkas novadiem un Igauniju. Novada kopējā teritorijas platība ir 281 km2. Iedzīvotāju skaits 2020 (01.01.2016.). Pēc iedzīvotāju skaita Naukšēnu novada pašvaldība ir piektā mazākā Latvijā. 93% iedzīvotāju ir latvieši. Bezdarba līmenis novada iedzīvotāju vidū ir aptuveni 5%. Novadam ir pozitīvs teritorijas attīstības indekss. Pamatnozares, kurās nodarbināti novada iedzīvotāji, ir graudkopība, piena lopkopība, dārzeņu audzēšana, kokapstrāde, amatniecība, zivsaimniecība, aitkopība un biškopība.

Naukšēnu novadā atrodas lielākais drumlins Austrumeiropā — Ķoņu kalns. Naukšēnu novada Ķoņu pagastā dzimis pasaulē slavenākais latviešu izcelsmes mākslinieks Gustavs Klucis (1895-1938), kurš savu popularitāti ieguvis kā fotomontāžas žanra aizsācējs, konstruktīvisma estētikas veidotājs un plakātists.

Naukšēnos atrodas Latvijā vienīgā sociālās korekcijas izglītības iestāde (SKII) jauniešiem, kurā viņi nonāk ar tiesas spriedumu. SKII „Naukšēni” jauniešiem piedāvā darba terapiju — iespējas iegūt dažādu arodu veikšanai nepieciešamās iemaņas.

Pašvaldība ir noslēgusi sadarbības līgumus ar Gīterslo apriņķi Vācijā un uzsākusi sadarbības veidošanu ar šī apriņķa Borgholzhausenas un Helmes pašvaldību Igaunijā, un ir atvērta jaunām sadarbības iespējām ar pašvaldībām gan Latvijā, gan ārzemēs.


Naukšēnu novada karte

Lejupielādēt lielo karti PDF failā

karte
Sadaļa atjaunota: Trešdiena, 2016. gada 25. maijs
Šodien: 20.10.2019.
V/d: Leonīda, Leonīds
x
x
Notikumi
x
x
© Naukšēnu novads 2019, tālrunis: +371 64268288, e-pasts: dome@naukseni.lv