x
x

Sports

Naukšēnu novada teritorijā esošā sporta bāze:

  • Sporta halle;
  • Sporta laukumi un slidotava pie Naukšēnu novada vidusskolas;
  • Šautuve Naukšēnu novada vidusskolas jaunā korpusa pagrabstāvā;
  • Stadions, kurā atrodas ugunsdzēsības sporta treniņu tornis, pludmales volejbola laukumi
  • Skriešanas, pastaigu, slēpošanas trase "Brantiņu" mežā;
  • SKII "Naukšēni" -  sporta laukumi un zāle;
  • Eriņu mototrase;
  • Ķoņu kalns;
  • Peldvieta Rūjas upē pie Naukšēnu novada vidusskolas

Naukšēnu sporta hallē notiek Naukšēnu novada vidusskolas skolēnu sporta nodarbības, vieglatlētikas, volejbola, basketbola, florbola, futbola, ugunsdzēsības sporta treniņi un sacensības.  


Brīvā laika pavadīšanas iespējas Naukšēnu sporta hallē

Florbols
Ik palaikam skolēni, studenti un pieaugušie Naukšēnu sporta hallē savu brīvo laiku pavada spēlējot florbolu. Pagaidām gan nodarboties ar konkrēto sporta veidu iespējams pašdarbības ceļā – bez trenera. Tomēr, balstoties uz izrādīto iniciatīvu, plānots, ka neilgā nākotnē Naukšēnu sporta hallē varētu tikt ieviesti arī oficiāli florbola treniņi.

Basketbols
Naukšēnu sporta halli iespējams izmantot arī basketbola spēles nolūkam. Būtiski norādīt, ka sporta halle šī sporta veida veicināšanai un attīstīšanai ir īpaši labiekārtota. Proti, 2011.gadā zālē uzstādīti jauni basketbola vairogi, kā arī jaunas konstrukcijas basketbola grozi ar atsperu stīpām.

Trenažieru zāle
Naukšēnu sporta halle ir aprīkota arī ar svaru zāles elementiem. Vietējie iedzīvotāji var izmantot to bez maksas. Trenažieru zāli iespējams izmantot arī laikā, kad notiek treniņi. Tas iespējams pie nosacījuma, ja trenažieru izmantošana netraucē paralēli notiekošajam treniņam.


Sporta iespējas ziemā

Slēpošana
Naukšēnu stadionā un Brantiņu mežā piemērotos ziemas apstākļos tiek sagatavota slēpošanas trase, kurā tiek piedāvātas iespējas ne tikai trenēties, bet arī piedalīties tautas slēpošanas sacensībās. Trases kopējais garums ir 3 km. Svarīgi norādīt, ka stadiona daļā trase ir arī izgaismota, tā kā interesentiem to ir iespējams izmantot arī vakaros.

Slidošana
Ziemas sezonā ilgstoša sala gadījumā ik gadu tiek labiekārtota arī slidotava. Slidotavā ir nodrošināts nepieciešamais inventārs hokeja spēlei – proti, vārti un borti. Slidotava iekārtota tā, lai vienlaikus būtu iespējams gan slidot, gan arī spēlēt hokeju. Tas tādēļ, ka pie slidotavas atsevišķs ledus laukums atvēlēts tikai slidotājiem. Slidotava ir apgaismota, tādēļ to iespējams izmantot arī vēlākās vakara stundās.

Pašvaldība pateicas skolas tehniskajiem darbiniekiem, kuri nodrošina gan slēpošanas trases, gan arī slidotavas darbību. Paldies arī privātīpašniekiem, kas piekrīt atsevišķu slēpošanas trases posmu izvietošanai uz viņiem piederošās zemes.


Tradicionālie sporta pasākumi

Divas reizes gadā domes priekšsēdētājs, volejbola treneris Jānis Zuments organizē volejbola sacensības. "Naukšēnu balvu izcīņa volejbolā" pulcē komandas no Latvijas un Igaunijas. Šīs sacensības notiek jau vairāk ne kā piecpadsmit gadus. Augusta mēnesī Naukšēnu muižas laukumos notiek 4:4 volejbola sacensības. Pēdējo gadu laikā vasaras sezonā Naukšēnu stadionā piecos posmos tiek aizvadītas pludmales volejbola turnīrs.

Gan pavasarī, gan rudenī Ķoņu kalnā notiek apvidus šķēršļu pārvarēšanas sacensības. Tāpat kalna apkārtne ir piemērota dažādu citu sporta aktivitāšu organizēšanai, piemēram, spēka vīru sacensībām, bērnu nometņu aktivitātēm vasarā u.c.

Dažādi sporta pasākumi katru gadu notiek Naukšēnu novada svētku ietvaros. Par tradīciju kļuvušas auto orientēšanās pa novada teritoriju. Piedaloties šajā aktivitātē, iedzīvotājiem ir iespēja labāk iepazīt novada teritoriju, tā vēsturi un objektus.

Ziemā notiek Sniega dienas pasākums, Tautas slēpojums, hokeja turnīri.


Naukšēnu sporta nozare kopumā

Lai sporta nozare tiktu uzlabota, Naukšēnu novada pašvaldība katru gadu organizē sporta pasākumu plānu, no kura sporta nozarei tiek piešķirti budžeta līdzekļi. Naukšēnu kopējā sporta bāze kopumā ir labi novērtēta un atzīta. To pierāda kaut vai tas, ka ik gadu to izmanto dažādas sporta skolas no Rīgas un citām pilsētām. Par pietiekami augsto sportisko līmeni liecina kaut vai izcilie ugunsdzēsības sporta sasniegumi, kā arī, piemēram, Naukšēnu vīriešu volejbola komanda, kas piedalās kausu izcīņās Latvijas mērogā, kā arī Naukšēnu novusisti, kas piedalās Latvijas čempionātos.
Sadaļa atjaunota: Trešdiena, 2016. gada 25. maijs
Šodien: 11.08.2022.
V/d: Liega, Olga, Zita, Zigita
x
x
Notikumi
x
x
© Naukšēnu novads 2022, tālrunis: +371 64268288, e-pasts: dome@naukseni.lv