x
x

“Ķoņu kalna svētki” - Vidzemes kultūras programma 2018

Publicēts - Piektdiena, 2018. gada 31. augusts
vidz
31.08.2018.

Šogad Ķoņu kalna svētki pavisam silti, bet ar vētrainiem elementiem, kā ierasts jūlija pēdējā sestdienā apdzīvoja drumlina augstāko punktu. 

Rītu, kā ierasts sākām ar Gundara jautrajām sporta aktivitātēm un pavisam jauno orientēšanās spēli, par kuras sagatavošanu paldies Dacei Zvirbulei. Tiem, kam tuvāka pirkstiņu vingrināšana, Elīnas Titānes keramikas darbnīcā tika pie saviem skanošajiem keramikas mākslas darbiem. Gan lielāki, gan mazāki varēja apgleznot savu īpašo akmeni vai iededzināt zīmi uz koka. 

Stundas garumā mūs priecēja lieliskā folkmūzikas grupa ImantaDimanta un draugi, kas tikko atgriezušies no koncertturnejas Amerikā. Lieliskā kvalitātē varējām baudīt gan mūsu skaistākās tautas dziesmas, gan kādu amerikānisku skaņdarbu. Grupā ImantaDimanta un draugi darbojas 5 jaunieši, no kuriem divi uzauga ārzemju latviešu ģimenēs dažādās pasaules malās - Amerikā un Vācijā, trīs piedzima un uzauga Latvijā. Katrs gājuši dažādus muzikālos ceļus un nu satikušies, lai veidotu kopīgu mūziku.

Spītējot vēja untumiem, filma “Baltu ciltis” ļāva ielūkoties senākā Latvijas vēsturē un sajust tā laika skarbo ikdienu. Filmas galvenais varonis, tirgotājs Larss no Gotlandes, apceļo zemes, ko apdzīvo kurši, latgaļi, sēļi, zemgaļi, prūši, jātvingi, galindi, augštaiši un žemaiši, kas tobrīd sasnieguši savu augstāko attīstības pakāpi. Vēsturiskas rekonstrukcijas un inscenējumi, datoranimācija un zinātnisko ekspertu aizkadra teksts ļāva ieskatīties Baltijas reģiona seno tautu, Eiropas pēdējo pagānu dzīvē – ko viņi darīja, kam ticēja un kas viņus darīja stiprus?

Savukārt vakara cēlienu iesākām ar loterijas galvenās balvas izlozi. Balvu laimēja pēdējā mirklī nopirktā biļete, kuras īpašniece bija Dikļu amatierteātra aktrise. Un kā reizi šādā pozitīvā noskaņojumā Dikļu amatierteātra izrāde “Antons un Anna” varēja sākties. Kā jau īstā latgaļu lugā varējām gan pasmieties, gan just līdzi varoņiem. 

Un, protams, neiztikām arī bez balles. Līdz pat pirmajai rīta gaismai griezāmies uz jaunajiem deju grīdas dēļiem grupas “Amulets” pavadījumā. 

Savukārt sestdien kalnā baudījām ko nebijuši - gongu meistaru Graumaņu gongu meditāciju. Klausījāmies ne tikai gongus, bet arī dažādus citus skanošus un grabošus instrumentus, kas apmeklētajiem sniedza dažādas izjūtas – kādam vienkārši atpūtu, kādam koncertu, bet vēl kādam pavisam maģisku ceļojumu skaņu pasaulē. 

Sakām lielu paldies visiem dalībniekiem un apmeklētājiem. Liels paldies loterijas balvu ziedotājiem un atbalstītājiem: Ainai Jēkabsonei, Silvijai Zariņai, Initai Alpeusai, Marutai Krastiņai, Solveigai Šķiņķei, Lūcijai Bētakai, Dainai Bobovičai, Rūtai Skaidrajai, Andai Mušpertei, Ligitai Krieviņai, Ingūnai Zukurei, Zinaīdai Ozolai, Aigai Čokai, Alisei Zariņai, Agnesei Auniņai-Linmeijerei, SIA "Sters", SIA “Kunturi”, SIA "Naukšēni", ZS "Kalnapaipuži", Naukšēnu vīni, Naukšēnu novada pašvaldībai, SIA ''Liepkalni", un anonīmajiem ziedotājiem.

Paldies visiem čaklajiem palīgiem: Agnesei Auniņai-Linmeijerei, Janai Jasmīnei Biržmanei, Ligitai Krieviņai, Andim Bošam, Marutai Krastiņai, Edgaram Jirgensonam, Pugačovu ģimenei, Egitai Reiziņai, Baibai Podiņai, Gundaram Putniņam un Dacei Zvirbulei.

keramika

Keramikas darbiņi, kuri tapa Ķoņu kalna svētku laikā


Fotogalerija

Fotogalerija - Dikļu teātra izrāde


Egita Podniece
Kultūras darba organizatore 
Ķoņu pagastā


Projekts “Ķoņu kalna svētki” tiek īstenots ar Vidzemes plānošanas reģiona un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu

04.07.2018.

Ķoņu kalna svētki – daļa no Vidzemes kultūras programmas 2018

Vidzemes plānošanas reģions atbalstījis Naukšēnu novada pašvaldības iesniegto projekta pieteikumu “Ķoņu kalna svētki”, kas tika iesniegts kultūras projektu konkursā „Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2018”. Vidzemes kultūras programma ir iespēja reģiona kultūras organizatoriem saņemt atbalstu savām idejām un iniciatīvām, lai radītu un pilnveidotu kultūras notikumu piedāvājumu Vidzemē.

Caur kopēju darbošanos, svētkiem, darbnīcām un mūziku izzināsim mūsu senču prasmes un dziesmas,  jo  kopēja darbošanās visefektīvāk rosina interesi un dod impulsu uzzināt ko vairāk. Pateicoties saņemtajam atbalstam (1500.00 EUR) Ķoņu kalna svētku ietvaros notiks dažādas radošās darbnīcas, tajā skaitā Elīnas Titānes keramikas darbnīca par tēmu “Latviskais manī”, būs iespējas izmantot spēkus loku šaušanā, kā arī noskatīties brīvdabas kino un Vidzemes amatierteātra izrādi. Svētku koncertā uzstāsies Imanta Dimanta un draugi, kurā tautasdziesmas dzied un spēlē Latvijas diasporas jaunieši. Svētdien no rīta būs iespējas doties tautasdziesmu meditācijā kopā ar Ingu Kapriču, kas ļaus apmeklētājiem ieraudzīt tautasdziesmu pavisam no cita skata punkta un sajust tās sniegto spēku.

Plašāka informācija par Ķoņu kalna svētkiem būs pieejama Naukšēnu novada pašvaldības mājas lapā www.naukseni.lv, sociālajos tīklos un Naukšēnu novada pašvaldības informatīvajā izdevumā “Naukšēnu Novada Vēstis”.


Anita Dukure

projektu vadītāja 


Projekts “Ķoņu kalna svētki” tiek īstenots ar Vidzemes plānošanas reģiona un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu

Šodien: 12.07.2020.
V/d: Indriķis, Ints, Namejs
x
x
Notikumi
x
x
© Naukšēnu novads 2020, tālrunis: +371 64268288, e-pasts: dome@naukseni.lv