x
x

“Ģimenei draudzīga vide Naukšēnu novadā”

Publicēts - Piektdiena, 2018. gada 30. novembris

30.11.2018.

Noslēdzies projekts “Ģimenei draudzīga vide Naukšēnu novadā”

Līdz ar valsts svētkiem noslēdzies arī projekts “Ģimenei draudzīga vide Naukšēnu novadā”, kas tika īstenots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu un Naukšēnu novada pašvaldības līdzfinansējumu.

Projekta ietvaros no 13.līdz 17.augustam Ķoņu pagasta Dīķeres muižā norisinājās diennakts nometne “Mežopotāmija”, kurā piedalījās bērni vecumā no 7 līdz 11 gadiem. Tā bērniem bija iespēja piedalīties dažādās aizraujošās aktivitātēs – doties pārgājienos, piedalīties stafetēs, laivot, darboties radošajās darbnīcās un vēl un vēl… Nometnes simbols bija skudriņa, kas ir čakla, zinātkāra, vērīga, mundra un draudzīga. Nometnes organizatori novēlēja tādiem būt arī nometnes dalībniekiem - mežopotāmiešiem.

Projekta ietvaros tika labiekārtots bērnu rotaļu laukums pie Naukšēnu novada vidusskolas. Lai šo vietu padarītu drošu un draudzīgu gan bērniem, gan ģimenēm - tika uzstādīta drošības sētiņa visapkārt rotaļu lakuma teritorijai, kā arī uzstādītas četras rotaļu iekārtas. Drošības sētiņu kā lielāko ieguvumu uzskata pirmsskolas bērnu audzinātājas un bērnu vecāki, jo nu bērniem nebūs iespējas nejauši izskriet uz teritoriju, kur pārvietojas automašīnas.

Rotaļu laukuma atklāšanas laikā vaicājām bērniem, kura no jaunajām rotaļu iekārtām viņiem patīk vislabāk! Protams, bērni priecājās par visām jaunajām aktivitātēm, bet kāds vairāk bija sajūsmā par tīkla piramīdu, kurā varēs izmēģināt spēkus kāpelēšanā, citi priecājās par šķēršļu trasīti, bet vēl citi sauca: “Mums patīk ponijs! Ponijs ir vislabākais!”.

Projekta īstenošana nebūtu iespējama arī bez Naukšēnu novada biedrību līdzdalības, tāpēc liels paldies biedrībām “Ķoņu kalna dzīves skola” un “Ziemeļvidzemes ģeoparks”, kuras ar savām aktivitātēm padarīja projekta īstenošanu interesantāku un aizraujošāku.laukumskateProjekts “Ģimenei draudzīga vide Naukšēnu novadā” tiek organizēts ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem


Anita Dukure10.09.2018.

Vasaras nometnes - piepildīts un saturīgi pavadīts laiks


No 13. līdz 17.augustam Ķoņu skolā jeb Dīķeres muižā notika diennakts nometne “Mežopotāmija” Naukšēnu novada bērniem vecumā no 7 līdz 11 gadiem. Šī nometne bija daļa no Naukšēnu novada pašvaldības projekta “Ģimenei draudzīga vide Naukšēnu novadā”, un tā tika organizēta ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Priecē, ka pašvaldībai ir laba sadarbība ar biedrībām, šajā gadījumā tās ir “Ķoņu kalna dzīves skola” un “Ziemeļvidzemes ģeoparks”. Šis projekts, kas tapis sadarbībā ar NVO, tiešām aptvēra krietnu skaitu novada ģimeņu, ļaujot to bērniem bez maksas gūt dabas nometņu pieredzi: mācīties patstāvību, izzināt dabu, dažādās situācijās iepazīt sevi, nostiprināt veselību, iegūt draugus un piedzīvot interesantus brīžus. Mežopotāmija – tā ir niecīga daļiņa no plašās un varenās dabas, un šīgada nometnes simbols bija skudriņa. Čakla, zinātkāra, vērīga, mundra, draudzīgatādu nometnes audzinātāji raksturoja skudriņu, un tādiem novēlēja būt arī dalībniekiem mežopotāmiešiem. Veselīga maltīte, ikdienas peldes Laņģezerā, laivu brauciens, sportiskas aktivitātes, dziesmas un dejas, naktstrase, pārgājiens un radoši darbi, gatavojot ko noderīgu, mijās ar izzinošām tematiskām nodarbēm dabā: Dīķeres parka koki un Burtnieku parka stādījumi, Burtnieku ezera virziens un putnu ceļi, vēstures fakti un dižkoku statusa iegūšana, kviešu graudu kulšana plaukstā, bizbizmārītes ceļš un rasas lāsītes zirnekļa tīklā augusta rugājos - viss derēja bērna apziņas paplašināšanai, lai viņi spētu šo pasauli ieraudzīt, saprast un tās dzīvē pilnvērtīgi piedalīties jau tagad. Paldies projekta rakstītājiem un atbalstītājiem par bērniem dotajām iespējām piepildīti un saturīgi pavadīt laiku vasarā!

nometne_1Nometnes audzinātājas

Ineta Griško un Agrita Gruzdiņa


Projekts “Ģimenei draudzīga vide Naukšēnu novadā” tiek organizēta ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem


04.07.2018.

Būs iesēja paplašināt bērnu rotaļu laukumu un atpūsties bezmaksas bērnu nometnē “Mežopotāmija”

Naukšēnu novada pašvaldība saņēmusi Valsts reģionālās attīstības aģentūras lēmumu par projekta “Ģimenei draudzīga vide Naukšēnu novadā” atbalstīšanu, kas tika iesniegts Latvijas valsts budžeta finansētas mērķprogrammas projektu konkursā “Ģimeņu atbalsta projektu konkurss pašvaldībām sadarbībā ar NVO”.

Projekta ietvaros paredzētas divas galvenās aktivitātes – bērnu diennakts nometne “Mežopotāmija” un bērnu rotaļu laukuma paplašināšana pie Naukšēnu novada vidusskolas.

Diennakts bezmaksas nometne “Mežopotāmija” norisināsies Ķoņu pagasta Dīķeres muižā no 13.līdz 17.augustam, tajā aicināti piedalīties Naukšēnu novada bērni vecumā no 7 līdz 11 gadiem. Daudzveidīgā programma piedāvā sākumskolas vecuma bērniem saprotamā veidā ieraudzīt mūsu zemes dabas bagātības – iepazīt mežus, ūdeņus, pļavas, zemi... Tā būs iespēja kopā skriet, iet, meklēt, laivot, piedalīties radošajās darbnīcās, doties izturības pārgājienos, piedalīties nakts trasītēs, kā arī darīt daudz citu aizraujošu lietu.

Projekta aktivitātes ietvaros tiks labiekārtots arī bērnu rotaļu laukums, kas atrodas pie Naukšēnu novada vidusskolas: uzstādīta drošības sētiņa ar vārtiņiem visapkārt rotaļu laukumam, uzstādītas 4 rotaļu iekārtas un zem divām no tām ieklāts arī drošības segums. Aktivitātes mērķis ir padarīt šo vietu drošu un draudzīgu bērniem, radīt vietu, kur ģimenes ar bērniem vēlas doties atpūsties. Pēc būvdarbu pabeigšanas, aicināsim visus uz rotaļām un spēlēm, lai kopīgi atklātu jaunās rotaļu iekārtas!

Projekta plānotais kopējais budžets ir 28 000.00 EUR, no kurām Valsts budžeta dotācija 19 500.00 EUR un pašvaldības finansējums 8 500.00 EUR. Projekta īstenošanas laiks no 2018.gada 1.jūnija līdz 15.novembrim. 

Paldies biedrībām “Ķoņu kalna dzīves skola” un “Ziemeļvidzemes ģeoparks”, kuras piedalīsies projekta aktivitāšu īstenošanā.

Anita Dukure

projektu vadītāja 


Projekts “Ģimenei draudzīga vide Naukšēnu novadā” tiek organizēta ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem
Šodien: 12.07.2020.
V/d: Indriķis, Ints, Namejs
x
x
Notikumi
x
x
© Naukšēnu novads 2020, tālrunis: +371 64268288, e-pasts: dome@naukseni.lv