x
x

“Autoceļa Ķire – Jaunlambikas un tilta pār Rūju pārbūve”

Publicēts - Trešdiena, 2017. gada 1. novembris

logo__cels
01.11.2017.

Noris aktīvi būvdarbi uz autoceļa Ķire - Jaunlambikas 

Pašreiz Naukšēnu pagastā noris aktīvi būvniecības darbi uz autoceļa Ķire-Jaunlambikas. Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Lauku attīstības programmas pasākuma “Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana” ietvaros tiek pārbūvēts ceļa posms no 0.00 km līdz 0.842 km, tai skaitā tilts pār Rūju (projekta Nr. 17-09-A00702-000041). Veicot šī ceļa pārbūvi, ilgtermiņā tiks nodrošināta uzņēmējdarbības nepārtrauktība, jo no šī ceļa ir atkarīga liela daļa Naukšēnu pagasta zemnieku saimniecību un uzņēmumu, kas nodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu.

tilts


Jaunais tilts pār Rūjas upi uz autoceļa Ķire—Jaunlambikas


Foto: Nora KārkliņaLaikapstākļi līdz šim bijuši labvēlīgi pārbūves darbu veikšanai. Īsajā bezlietus periodā tika paspēts kvalitatīvi sagatavot tilta virskārtu. Šobrīd turpinās darbi pie tilta balstu pastiprināšanas, grāvju rakšanas, nobrauktuvju veidošanas un grants seguma sagatavošanas. Ja saglabāsies labvēlīga āra gaisa temperatūra, vēl šogad būs iespējams ieklāt asfaltu saskaņā ar izstrādāto būvprojektu.

Projekta “Autoceļa Ķire-Jaunlambikas un tilta pār Rūja pārbūve” kopējās izmaksas ir 501 304.83 EUR, no kurām projekta attiecināmās izmaksas ir 437 443.03 EUR. Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atbalsta finansējums ir 90% (EUR 393 698.73) no projekta attiecināmo izmaksu summas un  Naukšēnu novada pašvaldības līdzfinansējums ir 10% no projekta attiecināmo izmaksu summas. Projekta neattiecināmās izmaksas, ko veido ceļa asfaltēšanas darbi, sedz Naukšēnu novada pašvaldība.

Jau novembra sākumā tiks izsludināts iepirkums būvprojekta izstrādei vēl diviem grants ceļu posmiem, kas atrodas uz autoceļiem Breidas-Zemgaļi un Mūļas-Ķipi-Naukšēni. Pēc labvēlīga Lauku atbalsta dienesta lēmuma saņemšanas, šos ceļus paredzēts pārbūvēt 2018.gada otrajā pusē.


Anita Dukure

projektu vadītāja 


27.07.2017.


Uzsākta autoceļa “Ķire-Jaunlambikas” un tilta pār Rūju pārbūve

2017.gada 25.jūlijā uzsākti būvniecības darbi uz autoceļa Ķire-Jaunlambikas”. Projekta “Autoceļa Ķire-Jaunlambikas un tilta pār Rūja pārbūve” ietvaros paredzēts pārbūvēt ceļa posmu no 0.00 km līdz 0.842 km, tai skaitā tiltu pār Rūju. Veicot ceļa Ķire – Jaunlambikas pārbūvi, ilgtermiņā tiks nodrošināta uzņēmējdarbības nepārtrauktība, jo no šī ceļa ir atkarīga ļoti liela daļa Naukšēnu pagasta zemnieku saimniecību un uzņēmumu, kas nodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu.

Autoceļa pārbūve tiek veikta Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai attīstības fonda (ELFLA) Lauku attīstības programmas pasākuma “Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana”. Pasākuma ietvaros tiek atbalstīta grants ceļu bez cietā seguma būvniecība vai pārbūve. Naukšēnu novada pašvaldības kvota ir 680 000.00 EUR, kas izmantojama līdz 2019.gada 1.decembrim.

Projekta “Autoceļa Ķire-Jaunlambikas un tilta pār Rūja pārbūve” kopējās izmaksas ir 501 304.83 EUR, no kurām projekta attiecināmās izmaksas ir 437 443.03 EUR. Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atbalsta finansējums ir 90% (EUR 393 698.73) no projekta attiecināmo izmaksu summas un  Naukšēnu novada pašvaldības līdzfinansējums ir 10% no projekta attiecināmo izmaksu summas. Projekta neattiecināmās izmaksas, ko veido ceļa asfaltēšanas darbi, sedz Naukšēnu novada pašvaldība.

Ceļa pārbūvi veic SIA “Limbažu ceļi”, būvuzraudzību nodrošina SIA “Geo Consults” un autoruzraudzību veic būvprojekta izstrādātājs SIA “Ceļu komforts”. Darbus paredzēts paveikt līdz 2017.gada 15.decembrim.

Lai nodrošinātu raitāku un kvalitatīvāku darba procesu, ceļa pārbūves laikā tiks slēgts posms pār tiltu. Aicinām iedzīvotājus un uzņēmējus būvniecības laikā būt atsaucīgiem un izmantot ceļu, kas ved cauri Naukšēnu pagasta centram.


011 (Large)_5


Tilta pār Rūjas upi demontāža


022 (Large)_3


Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē 


Anita Dukure

 

projektu vadītāja 

Šodien: 12.07.2020.
V/d: Indriķis, Ints, Namejs
x
x
Notikumi
x
x
© Naukšēnu novads 2020, tālrunis: +371 64268288, e-pasts: dome@naukseni.lv