x
x

“Veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu pieejamības uzlabošana Naukšēnu novada iedzīvotājiem”

Publicēts - Piektdiena, 2019. gada 26. aprīlis

esfonds


26.04.2019.

Naukšēnu novadā turpinās veselības veicināšanas projekta aktivitātes


Naukšēnu novadā turpinās projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu pieejamības uzlabošana Naukšēnu novada iedzīvotājiem” aktivitātes. Ziemas mēneši bijuši aktīvām un daudzveidīgām nodarbībām bagāti.  Projekta ietvaros iedzīvotāji ir piedalījušies lekcijās par veselīgu uzturu un kustību nozīmi. Vairāku nodarbību ciklu garumā divas reizes nedēļā iedzīvotāji pulcējās veselības vingrošanas  nodarbībās. Nodarbības uz trenažieriem profesionāla fitnesa trenera vadībā ļāva uzlabot savu fizisko spēku un izveicību. Pirmsskolas audzēkņi iepazina kustību prieku vingrošanas nodarbībās, bet skolēni slidošanas nodarbībās. 3.klases skolēni apgūst peldēšanas prasmi Valmieras peldbaseinā.  Negaidīti kupli apmeklētas bija zumbas, pound fitnesa un jogas nodarbības. 

 


Projekta aktivitātes turpināsies arī visu 2019.gadu.  Aicinām sekot līdzi informācijai un apmeklēt nodarbības!


Inguna Zukure

projektu vadītāja 29.03.2019.

Esi pats un jūties labi!

Nodarbība ar ārstu, skolotāju un praktiķi Visvaldi Bebrišu  aizritēja prieka caurvīta, veicināja optimistisku un radošo darbīgumu. Dakteris klātesošajiem centās iezīmēt veselības ceļu, kas jāiet katram pašam. Padoms tika sniegts ar vienkāršiem vārdiem un demonstrējot kā to izdarīt praktiski. Visvaldis Bebrišs   uzsver, ka cilvēks ir nedalīts kopveselums, kurā ķermeniskais, psihiskais un garīgais ir cieši saistīti. Kustību ārsts mēģina rasts ceļu, kā ārstēt cēloņus, nevis simptomus. Ja cilvēks ir piesārņots ar ārdošām, negatīvām domām, viņš arī savā apkārtnē redz tikai negatīvo, līdz ar to ķermenī veidojas spriedze. Spriedzi var radīt arī svešvārdi, kurus ikdienā sastopam sarunās, avīzēs, tālrādi. Cilvēks nesaprot, kas ir pateikts, rodas satraukums, pat dusmas. Tāpēc svarīgi ir atbrīvoties no spriedzes un rezultātā uzlabosies veselība.

Kārtējo reizi tiek atgādināts, ka jāēd lēni, jākošļā ar baudu. Arī elpojot pareizi, cilvēks īsteno vienu no svarīgākajiem procesiem dzīvības nodrošināšanai. Svarīgi ir domāt, ko runā, jo vārds trāpa visam organismam, visām šūnām. Ir vārdi ar noārdošu iedarbību. Tos lietojot, šūnas kļūst vājas un nestrādā, tāpat kā muskuļi, Piemēram, sakot “Es negribu”, arī orgāni un šūnas sāk negribēt strādāt.

Klātesošie varēja iegādāties V. Bebriša sarakstītās grāmatas, kurās vienkāršā valodā ar krāsainām ilustrācijām tiek doti padomi kā strādāt ar sevi. Arī bibliotēkā varat izlasīt šis grāmatas.

bebriss


Ārsts Visvaldis Bebrišs tiekoties ar apmeklētājiem 
Naukšēnu bibliotēkā

Foto: Antra Krievāne


Sarmīte Praudiņa
Naukšēnu bibliotēkas vadītāja


27.12.2018.


Aizvadīta Sporta diena Naukšēnos

Projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu pieejamības uzlabošana Naukšēnu novada iedzīvotājiem” (projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/098) ietvaros turpinās dažādas fiziskās aktivitātes. 15. decembrī Naukšēnu sporta hallē tika aizvadīta Sporta diena, kuras programmā bija iekļautas basketbola stafetes, basketbola soda metieni, basketbola turnīrs 3x3, florbola stafetes, florbola sitiena ātruma mērīšana un dienas noslēgumā florbola turnīrs 3x3. Pasākums kopā pulcēja 80 cilvēkus no Naukšēniem, Valkas, Valmieras, Rūjienas, Rīgas un Ogres. Paldies visiem, kas palīdzēja ar organizatoriskajiem darbiem, un dalībniekiem par sportisko garu! 

Rezultāti

Basketbola stafete bērniem:
1. Lauma Audijāne, 2. Kristaps Audijāns, 3. Justīne Ābola
Basketbola stafete jauniešiem un pieaugušajiem:
1. Agnis Sobažeks, 2. Matīss Spalva, 3. Miks Rakeckis
Florbola stafete:
1. Eduards Lūsis, 2. Klāvs Kārkliņš, 3. Aivars Kristiāns Rullis
Spēcīgākais florbola sitiens:
1. Klāvs Gaiņups, 2. Aivars Kristiāns Rullis, 3. Valdis Vikmanis
Basketbola turnīrs 3x3:
1. “Borderfit Valka” (Reinis Lārmanis, Roberts Lārmanis, Dāvids Vītols)
2. “Spaisa desa” (Alberts Leska, Matīss Builis, Dairis Pētersons)
3. “Sirdī kapteiņi” (Andis Bošs, Matīss Spalva, Mārtiņš Kalve, Niks Doināts)

Florbola turnīrs 3x3:
1. “Blindsave” (Roberts Romanovs, Klāvs Gaiņups, Ralfs Vindelis, Konrāds Kovaļenko)
2. “Špīleri” (Mikus Seimanis, Aivars Kristiāns Rullis, Klāvs Kārkliņš)
3. “Trīs ar pus vīri” (Arnis Grīnfelds, Edgars Roze, Ilmārs Duncis, Kalvis Blaumanis). 

sporta_diena

Sporta diena Naukšēnos

Foto: Vanessa Valūjeva

Gundars Putniņš
Sporta darba organizators
17.12.2018.

Turpinās pašvaldības projekts novada iedzīvotājiem veselības veicināšanas un slimību profilakses jomā

Naukšēnu novadā turpinās projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu pieejamības uzlabošana Naukšēnu novada iedzīvotājiem” (projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/098) aktivitātes. Rudens periodā daba pamazām dodas atpūsties un it kā aicina arī mūs vairāk pievērsties sev un savām vajadzībām. Projekta ietvaros iedzīvotāji ir piedalījušies daudzveidīgās nodarbībās. Ne tikai garšīgi, bet arī veselīgi paēst mācījāmies veselīga uztura lekcijās un meistarklasēs. Pagatavotie ēdieni bija vienkārši, tika izmantoti vietējie produkti un jaunas idejas.  Divas reizes nedēļā iedzīvotāji pulcējās veselības vingrošanas  nodarbībās. Ļoti iecienītas ir nodarbības uz trenažieriem profesionāla fitnesa trenera vadībā. Uz ūdens aerobikas nodarbībām pieteicās tik daudz gribētāju, ka nācās rindot dalībniekus arī nākošajām reizēm. Iedvesmoti no jaukajām nodarbībām, iedzīvotāji lūdza turpināt braucienus uz ūdens  aerobikas nodarbībām un pašlaik tiek organizēts brauciens uz baseinu ārpus projekta ietvariem.  Daudz jaunu ideju par kustību nozīmi, bērnu emocionālo audzināšanu un citām ar veselību saistītām tēmām iedzīvotāji guvuši arī citās projekta nodarbībās. 

Tā kā projekts turpināsies arī 2019.gadā, aicinām sekot līdzi informācijai, apmeklēt nodarbības un atrast piemērotas iespējas uzlabot savu veselību!


Inguna Zukure
projektu vadītāja


28.04.2018.Dzīvot ilgi un laimīgi

… tā vēlētos, uz zemes atvēlētajā laikā, nodzīvot ikvienam no mums. Tāpēc, projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu pieejamības uzlabošana Naukšēnu novada iedzīvotājiem” (projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/098) ietvaros, Naukšēnu pagasta bibliotēkā viesojās makrobiotikas speciālists Roberts Lācītis un psihoterapeite Aina Poiša. Prieks, ka pasākumus apmeklēja kupls interesentu pulks.

Makrobiotikas speciālista Roberta Lācīša lekcija bija tik interesanta, ka gandrīz trīs stundas aizritēja nemanot. Ar vienkāršiem vārdiem un nelielu humora piesitienu tika pastāstīts kā ilgi nodzīvot un laimīgi nomirt. Šī lekcija, es gan drīzāk teiktu saruna, bija visiem tiem, kuri ēd ne vien tādēļ, lai dzīvotu, bet lai dzīvotu labāk – lai labāk justos, labāk izskatītos, labāk strādātu un arī lai domātu labākas domas. Stāstījums ir balstīts uz divdesmit astoņu gadu ilgu pieredzi.  “To vari pieņemt, vai nepieņemt, es neko neuzspiežu, jo absolūti nepretendēju uz to, ka Lācītis zina vislabāk vai – ka makrobiotika ir vispareizākais ceļš. Mēs katrs esam atšķirīgi, mums katram der kaut kas savs, un rādītājs ir tikai viens: ja vēders iziet normāli un smaka podā ir normāla, ja mēle nav aplikta, mēs jau varam uzskatīt, ka esam uz pareizā ceļa,” uzsver makrobiotikas speciālists. Cilvēkam sevī ir jāieliek laba, augstvērtīga pārtika. Izrādās, ka svarīgi ir ēst atbilstoši gadalaikiem un ievērojot tos platuma grādus, kuros dzīvojam. Galvenais ēdiet brokastis, pusdienas, launagu un plkst. 16:00 nolieciet karoti. Nu vismaz trīs stundas pirms gulēt iešanas, ja pēc pēdējās maltītes ir dažādas aktivitātes. Svarīgi ir ēst mierīgi un katru kumosiņu kārtīgi sakošļāt.


Nākoša atziņa no dzirdētā – kustība. R. Lācītis iesaka: “Nevari kustēties ilgi, kusties mazliet. Nevari kustēties ātri, kusties lēnām.”

Arī elpošana dara brīnumus – praktizē dziļo elpošanu, jeb elpošanu ar vēderu.

Un visbeidzot uzdziedi, lai uzlabotu pašsajūtu.

Ja tas jums liekas saistoši, tad ar savu pieredzi makrobiotikas speciālists R. Lācītis dalās raidījumā “Kas lācītim vēderā”.

Savukārt, psihoterapeite Aina Poiša saprotamā valodā un ar piemēriem iz dzīves izveda cauri cilvēka attīstības dzīves posmiem – no ieņemšanas brīža līdz lielā dzīves cikla noslēguma posmam. Katrā stadijā rodas krīze. Ja ar šo krīzi netiekam galā, tad rodas stress, negatīvas emocijas. Labā ziņa ir tā, ka personība attīstās visu dzīvi, un tas nozīmē, ka tikmēr viss nav zaudēts. Pirmajos dzīves gados ir svarīgi saņem uzmanību un mīlestību, bet vēlāk vecākiem nepieciešama lielāka pacietība un uzticēšanās. Grūtākie pusaudžu gadi – kad jāatrod pareizā pieeja. Šajā vecumā pusaudzim jāļauj izpausties, nedaudz iztrakoties, bet paturēt redzes lokā un ierobežot, ja tas nepieciešams. Interesanti, ka bieži pusaudžiem labāks kontakts izveidojas nevis ar vecākiem, bet ar vecvecākiem. Nākošajos dzīves posmos mēs nonākam pieaugušo dzīvē – darbs, mīlestība, laulības, sabiedrība, bērni .. . Veiksme vai izgāšanās šajā stadijā ir atkarīga no tā, cik veiksmīgi esam bijuši iepriekšējās stadijās. Lai mēs būtu laimīgi un apmierināti ar dzīvi, mums vajag zināt pēc iespējas vairāk par mūsu dzīves cikla posmiem.

Pensijas vecums – tas ir kārtējais dzīves posms, nevis beigas. Pēdējā posmā (pēc 65)  cilvēki izvērtē savu dzīvi un paspēj vēl izdarīt kaut ko vajadzīgu un noderīgu. Galvenais neierauties sevī – tikties ar cilvēkiem, apmeklēt pasākums, kustēties … .

Katram pasākuma dalībniekam tika dota iespēja ieraudzīt sevi kādā no dzīves posmiem. Kā arī izvērtēt, kā tas bija vai būs kādā no dzīves posmiem.

Uzlabosim savu dzīves kvalitāti, lai mundri un žirgti varētu sagaidīt vasaru!
lacitis


Naukšēnu bibliotēkā interesentiem bija iespēja noklausīties 

makrobiotikas speciālista Roberta Lācīša lekciju


Foto: Nora Kārkliņa

Sarmīte Praudiņa

Naukšēnu bibliotēkas vadītāja27.12.2017.

Aizvadīts pirmais gads veselība veicināšanas zīmē

Kopš 2017.gada maija Naukšēnu novada iedzīvotājiem ir bijusi iespēja iesaistīties dažādos veselības un slimību profilakses pasākumos, kurus īstenojusi Naukšēnu novada pašvaldība, izmantojot Eiropas Sociāla fonda (ESF) un valsts budžeta piešķirtos līdzekļus.

Projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu pieejamības uzlabošana Naukšēnu novada iedzīvotājiem” mērķis ir, īstenojot vietēja mēroga pasākumus, uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem Naukšēnu novada iedzīvotājiem.

Jau maijā sākumā projekta ietvaros tika uzsākts 10 nūjošanas nodarbību cikls, kurā nūjošanas instruktore Guna Ķibere ikvienu interesentu iepazīstināja ar nūjošanas nozīmi veselības stiprināšanā. Katra nodarbība iesākās ar iesildīšanas vingrinājumiem,  tika apgūta pareiza nūjošanas tehnika, kā arī kopīgi veikti nūjošanas pārgājieni Naukšēnu apkārtne un noslēgumā  veikti atsildīšanās vingrinājumi.

Naukšēnu novada trenažieru zāli vairāku mēnešu garumā divas reizes nedēļā piepildīja iedzīvotāji, kas veselības vingrošanas nodarbībās izkustējās fizioterapeites Dairas Lāces un fiziskās sagatavotības trenera Ričarda Strazdiņa pavadībā. 

Šajā rudenī iedzīvotājiem tika piedāvātas vairākas interesantas veselības veicināšanas aktivitātes. Septembrī bija iespēja izkustēties Valmieras Sajūtu parkā kopā ar fizioterapeiti Lindu Kalniņu, oktobra beigās piedalīties ģimenes ārstes Marikas Grūsles nodarbībā par sirds veselību. Vērtīgas  atziņas varēja  gūt arī sociālās rehabilitoloģes Solvitas Neijas nodarbībā un citās aktivitātēs. Projektā iesaistītiem iedzīvotājiem īpašu prieku sagādāja četras ūdens aerobikas nodarbības Abjas peldbaseinā, ko vadīja atraktīvā igauņu ūdens aerobikas trenere Monika Erreline. Domāju, ka katram novada iedzīvotājam ir bijusi iespēja izvēlēties sev piemērotākās aktivitātes savas veselības veicināšanai.

Lielākais pasākums, šī projekta ietvaros,  noteikti bija Veselības diena, kas 26.novembrī notika Naukšēnu kultūras namā un pulcēja ļoti daudz interesentus. Katram apmeklētājam bija iespēja pārliecināties par savu veselības stāvokli - izmērīt asinsspiedienu, plaušu tilpumu, cukura un holesterīna līmeni asinīs, veikt vienkāršotus kardiotestus, saņemt konsultācijas par ūdens un veselīgas pārtikas lietošanu uzturā, kā arī tikties ar speciālistiem un noskaidrot papildus informāciju savas veselības stiprināšanai. Pasākumu nodrošināja biedrība “Latvijas Veselības Misija”. Arī decembrī organizētās sporta dienas (florbola turnīrs un mamanets nodarbība) pulcināja kuplu skaitu dalībnieku.

Projektā iesaistījās arī Naukšēnu novada vidusskolas skolēni. 4.klases skolēniem tika nodrošināta peldētapmācība Valmieras peldbaseinā, bet pirmsskolas vecuma bērni, 1.un 5.klases skolēni iesaistījās Veselības nedēļas pasākumos. To laikā tika cepta maize Ķoņu dzirnavās, slidots Vidzemes olimpiskajā centrā, vingrots un veiktas citas aktivitātes. Arī pēdējo šī gada mācību dienu skolēni pavadīs aktīvi, iesaistoties biedrības “Ziemeļvidzems orientēšanās centrs” organizētajā telpu orientēšanās pasākumā.

Lai nodrošinātu dažādās nodarbības, tika iegādāts arī sporta inventārs – nūjošanas nūjas, vingrošanas paklāji, gumijas, bumbas, slidas, badmintona raketes u.c.

Prieks, ka Naukšēnu novada iedzīvotāji aktīvi iesaistījušies veselības veicināšanas projektā, tādā veidā sniedzot būtisku ieguldījumu savas veselības uzlabošanā.

Projekta aktivitātes turpināsies arī 2018. un 2019.gadā, tāpēc aicinām ikvienu sekot līdzi informācijai Naukšēnu novada pašvaldības mājas lapā un informatīvajā izdevumā “Naukšēnu Novada Vēstis”. Nākamgad turpināsim nūjot, vingrot, brauksim uz peldbaseinu, tiksimies ar dažādiem speciālistiem un iesaistīsimies citās aktivitātēs.veseliba


Veselības dienā Naukšēnos bija iespēja veikt dažādus veselības mērījumus.

Attēlā: Antrai Baunei veic pulsa atjaunošanās mērījumu.

Teksts un foto Anita Dukure

projektu vadītāja


30.08.2017.


Veselības veicināšanas pasākumi septembrī —nāc un piedalies!

Septembrī turpinās projekts „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu pieejamības uzlabošana Naukšēnu novada iedzīvotājiem” (Nr. 9.2.4.2/16/I/098), kas norisinās darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.

Sākot no 4.septembra pirmdienās un trešdienās plkst. 18.00 Naukšēnu novada vidusskolas trenažieru zālē notiks veselības vingrošanas nodarbības, vadītāja Daira Lāce. Pieejami 10 bezmaksas kuponi 10 nodarbību apmeklēšanai, pieteikties pie projektu vadītājas Anitas Dukures, 29951387.
Sākot no 6.septembra trešdienās plkst. 19.00 fiziskās sagatavotības nodarbības Naukšēnu novada vidusskolas trenažieru zālē, vadītājs Ričards Strazdiņš. Pieejami 10 bezmaksas kuponi 5 nodarbību apmeklēšanai, pieteikties pie projektu vadītājas Anitas Dukures, 29951387.

16.septembrī izbraukuma nodarbība uz Valmieras sajūtu taku. Izbraukšana 11:00 no Naukšēnu novada pašvaldības stāvlaukuma. Dalība aktivitātē bez maksas, pieteikties pie projektu vadītājas Anitas Dukures, 29951387.Anita Dukure
projektu vadītāja

16.05.2017.

Kopš maija sākuma Naukšēnu novada pašvaldība realizē projektu “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu pieejamības uzlabošana Naukšēnu novada iedzīvotājiem”. Ir uzsāktas nodarbības trenažieru zālē, veselības vingrošanas un nūjošanas nodarbības, kā arī notikusi lekcija "Veselīgs dzīvesveids veselības stiprināšanai".

025 (Large)_1

Lekcija "Veselīgs dzīvesveids veselības stiprināšanai"


Lai iepazītos ar visām 2017. gada aktivitātēm, skatiet šeitAnita Dukure
projektu vadītāja 


28.04.2017.

Sākot ar 2017.gada maiju Naukšēnu novada pašvaldība uzsāks projekta "Veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu pieejamības uzlabošana Naukšēnu novada iedzīvotājiem" īstenošanu. 

ESF projekta "Veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu pieejamības uzlabošana Naukšēnu novada iedzīvotājiem" (Nr.9.2.4.2/16/I/098) semināru/mācību/citu pasākumu grafiks 2017.gada maija mēnesim

Nr. p.k.

Sākuma datums
(dd.mm.gggg.)

Beigu datums
(dd.mm.gggg.)

Ilgums
(st.)

Norises laiks
(plkst .no-līdz)

Īstenošanas vieta
(adrese)

Nosaukums

Piezīmes

1

02.05.2017.

30.05.2017.

1,5

18:00-19:30

Pulcēšanās vieta "Naukšēnu vidusskola", Naukšēnu pagasts, nūjošanas nodarbības - Naukšēnu pagasta apkārtne

Nūjošanas nodarbības

Nodarbības katru otrdienu līdz 20.06.2017.

2

05.05.2017.

03.05.2017.

1

18:00-19:00

"Naukšēnu vidusskola", Naukšēnu pagasts

Veselības vingrošanas nodarbības

Nodarbības katru trešdienu un piektdienu līdz 02.06.2017.

3

05.05.2017.

03.05.2017.

1,75

19:00-20:45

"Naukšēnu vidusskola", Naukšēnu pagasts

Nodarbības trenažieru zālē

Nodarbības katru trešdienu

4

11.05.2017.

11.05.2017.

3

10:00-13:00

Naukšēnu kultūras nams, "Straumēni", Naukšēnu pagasts

Lekcija "Veselīgs dzīvesveids veselības stiprināšanai"


Anita Dukure
projektu vadītāja 


25.04.2017.

Turpmākos trīs gadus Naukšēnu novada iedzīvotājiem būs iespēja iesaistīties dažādos veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumos, kurus īstenos Naukšēnu novada pašvaldība, izmantojot Eiropas Sociāla fonda (ESF) un valsts budžeta piešķirtos līdzekļus.

Projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu pieejamības uzlabošana Naukšēnu novada iedzīvotājiem” mērķis ir, īstenojot vietēja mēroga pasākumus, uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem Naukšēnu novada iedzīvotājiem.

Projekta ietvaros Naukšēnu novadā trīs gadu laikā tiks organizēti pasākumi iedzīvotāju sirds un asinsvadu sistēmas stiprināšanai, fiziskās un garīgās veselības uzlabošanai, veselīga uztura pilnveidošanai, atkarību mazināšanā, ietverot veselības un sporta dienas, lekcijas, praktiskās, radošās, izbraukuma nodarbības un iespēju iesaistīties dažādās fiziskās aktivitātēs. Lai nodrošinātu nodarbības, tiks iegādāts arī sporta inventārs, piemēram, nūjošanas nūjas, vingrošanas paklāji un bumbas, slidas u.c.

Projekta tiks īstenots līdz 2019.gada 31.decembrim, piesaistot 24 168 EUR finansējumu (ESF atbalsta apjoms 85 %, valsts budžeta finansējums 15 %). Plānots, ka projekta pasākumos piedalīsies vairāk kā 400 Naukšēnu novada iedzīvotāju.

Jau maijā sākumā projekta ietvaros tiks uzsāktas nūjošanas, veselības vingrošanas nodarbības, kā arī nodarbības trenažieru zālē. Tā kā vietu skaits atsevišķām aktivitātēm ir ierobežots, tad lūdzu sekot informācijai Naukšēnu novada pašvaldības mājas lapā www.naukseni.lv, kā arī interesēties pie projektu vadītājas Anitas Dukures, tālr. 29951387.

Projekts „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu pieejamības uzlabošana Naukšēnu novada iedzīvotājiem” (Nr. 9.2.4.2/16/I/098) norisinās darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.

Anita Dukure
projektu vadītāja 
Šodien: 22.02.2020.
V/d: Rigonda, Adrians, Ārija
x
x
Notikumi
x
x
© Naukšēnu novads 2020, tālrunis: +371 64268288, e-pasts: dome@naukseni.lv