x
x

Nometne bērniem un jauniešiem “Stihiju valdnieki’’

Publicēts - Pirmdiena, 2014. gada 15. septembris
vides_aizsardzibas_fondsNauksenu_novads_KR

15.09.2014.

No 21.- 25. jūlijam Naukšēnu novada vidusskolas filiālē Ķoņu skola pulcējās “Stihiju valdnieki’’ - bērnu un jauniešu vasaras nometnes dalībnieki. Šādu iespēju deva Naukšēnu novada pašvaldība un Latvijas vides aizsardzības fonds. Paši “stihiju valdnieki” bija ieradušies ne tikai no Naukšēniem un Rūjienas, bet arī no Valmieras, Valkas, Rīgas, Jelgavas.

Atbilstoši nometnes tematikai katra diena bija veltīta savai stihijai: Gaisa, Zemes, Uguns, Ūdens dienas, bet noslēgumā - Visuma diena. Līdz tai gan  bija jānokļūst „caur uguni un ūdeni.” Atbilstoši katras dienas specifikai notika gan sportiskās aktivitātes, gan intelektuālās nodarbības, gan radošā darbība, gan daudz kas cits.

Kā vienmēr, labas atsauksmes bija par laivošanu. Tā  gan nebija tikai laiska slīdēšana ar laivu pa Salacu, vajadzēja arī  iepazīt upes floru un faunu, tāpēc, jo centīgi tika skaitītas čurkstu ligzdas Bezdelīgu klintīs un pētīti garām slīdošie ūdens augi. 

Sevišķi baisa bija naktstrasīte baronu kapos, kas iedvesa šausmas lielai daļai nometnes dalībnieku, bet vispārēju labsajūtu un jautrību radīja Dziesmotais karnevāls, kurā ikviens dalībnieks varēja izpaust savas aktieriskās dotības.  

Uguns dienas ietvaros bija jācep maize, jāvāra zupa un jāgatavo siers Paipusu muižas pilskundzes Inetas Boles modrā uzraudzībā, bet pie kalēja par mācekli bija jādodas uz Rūjienas muižu pie Andra Dukura.

Zemes dienā tika izbaudīts „drumlina baigais pieskāriens” un Indras Puķītes augstkalnu vilinājums, bet Gaisa dienā tika  noskaidrots, cik tīrs ir gaiss Ķoņos.

Tā arī tās piecas dienas paskrēja nemanot.  Vēl tikai  pūķu parāde un tradicionālā, pašu sagatavotā goda maltīte noslēgumā, un varēja doties mājup.

Kā varēja spriest pēc atsauksmēm, “stihiju valdniekiem” tik tiešām patika savaldīt stihijas un ne tikai tās četras. Nācās arī pārvarēt savu ego, ieklausīties līdzcilvēkos, attīstīt saskarsmes un sadarbības prasmes.

stihiju_valdnieki__Large_


stihiju_valdnieki_2__Large_Antra Ķelpe,

nometnes audzinātāja 


Šodien: 07.08.2020.
V/d: Madars, Alfrēds, Fredis
x
x
Notikumi
x
x
© Naukšēnu novads 2020, tālrunis: +371 64268288, e-pasts: dome@naukseni.lv