x
x

Novada simbolika

Nauksenu_novads_KR__Large_

Naukšēnu novada ģerbonis


Novada ģerbonī, spāņu vairogā, zelta krāsā attēlota Naukšēnu muižas lauva, kas atrodas pie muižas ieejas, zilā krāsā Ķoņu kalns un sudraba debesis. Naukšēnu muiža ir pagasta vēsturiskais centrs un viena no skaistākajām vietām pagastā. Lauva simbolizē modrību un izturību. Zelta krāsa simbolizē sauli un enerģiju. Savukārt Ķoņu kalns ir lielākais drumlins Austrumeiropā, kā arī galvenā vieta Ķoņu pagastā, kur notiek kultūras, sporta un atpūtas pasākumi. Kalns simbolizē attīstību, zilā krāsa Igaunijas robežas klātbūtni, kā arī sadarbību, mieru un stabilitāti. Sudraba debesis simbolizē gaismu un attīstību.


Ģerboņa heraldiskais apraksts - dalīts no sānmalu vidus ševrona veidā: sudrabs un zils. Apakšējā laukā zelta guļošs lauva ar lejupvērstu asti. Naukšēnu novada ģerboni izstrādāja mākslinieki Ilze Lībiete un Juris Ivanovs.

_OMS6615


2012. gada 6.septembrī Rīgas pilī Valsts prezidents Andris Bērziņš

pasniedz Naukšēnu novada ģerboni.

Nauksenu_karogs_paraugs


Naukšēnu novada karogs


Naukšēnu novada karogs ir taisnstūra formas, zelta un zilā krāsā ar diagonālo dalījumu, kreisās malas augšējā stūrī izvietots novada ģerbonis, kurā attēlota Naukšēnu muižas lauva un Ķoņu kalns. Augšējais diagonālais dalījums zelta krāsā simbolizē sauli un enerģiskos cilvēkus, kuri dzīvo un strādā Naukšēnu novadā. Savukārt apakšējais diagonālais dalījums zilā krāsā simbolizē novada stabilitāti un mieru, kā arī Igaunijas robežu.

192__Large_


Naukšēnu novada karoga iesvētīšana LR 95.gadadienas pasākumā

2013.gada 15.novembrī Naukšēnu kultūras namā
jostina

Naukšēnu novada etnogrāfiskā josta

Sadaļa atjaunota: Otrdiena, 2015. gada 8. septembris
Šodien: 03.07.2022.
V/d: Verita, Everita, Benita
x
x
Notikumi
x
x
© Naukšēnu novads 2022, tālrunis: +371 64268288, e-pasts: dome@naukseni.lv