x
x

Dieviņa krēsls

Publicēts - Trešdiena, 2012. gada 5. septembris

hipoteku banka_1mes_pasi

Sena teika vēsta: „Reiz Dieviņš sēdējis Ķoņu kalnā un ēdis biezputru, bet garām gājuši puiši un iegrūduši Dieviņu bedrē. No tā laika vairs Dieviņš nestaigājot pa zemi...” Iedvesmojoties no šīs teikas, „Ķoņu kalna dzīves skolas” biedriem radās ideja uzcelt Ķoņu kalnā krēslu, lai no jauna ierādītu Dieviņam tam pienākošos vietu, lai viņš apciemotu Ķoņu kalnu, svētītu mūsu laukus un cilvēkus.

Šajā vasarā iecere guva savu piepildījumu – ar Hipotēku bankas klientu kluba „Mēs paši” finansiālu atbalstu Ķoņu kalna augstākajā vietā ir uzstādīts liels, masīvkoka grebuma krēsls.


Biedrība „Ķoņu kalna dzīves skola” saka sirsnīgu PALDIES Naukšēnu pagasta Vēveru ģimenei – Anitai, Ilonai, Artūram un Kārlim par materiāla – ozolkoka dāvinājumu „Dieviņa krēslam”. Raženais zemzaris atceļoja no Naukšēnu pagasta „Alēniem”, kur tas gulēja meža ceļa malā laika zoba pieveikts, nu ozols uzsāk savu otro mūžu Ķoņu kalna galā. Paldies arī Varim Kaucim un viņa palīgiem par Dieviņa krēsla veidošanu, kas prasīja ne mazums pūļu un darba stundu.

Dievina_kresls_Konu_kalna
Šodien: 31.10.2020.
V/d: Valts, Rinalds, Rinalda
x
x
Notikumi
x
x
© Naukšēnu novads 2020, tālrunis: +371 64268288, e-pasts: dome@naukseni.lv