x
x

Dari sev un citiem

Publicēts - Pirmdiena, 2012. gada 1. oktobris

valmieras_novada_fondsBritish_Council

Valmieras novada fonda (VNF) un Britu padomes projektu konkursā „Dari sev un citiem” ir atbalstīts projekts „Masku pārvērtības”. Naukšēnu vidusskolas teātra pulciņš ir ieguvis finansējumu materiālu iegādei maskām un izrāžu kostīmiem. Jaunos tērpus darinas paši skolēni kopā ar skolotājām un vecāku klubiņa dalībniekiem.

08.11.2012.

Pateicoties Valmieras novada fonda un Britu padomes Latvijā atbalstam, Naukšēnu novada vidusskolas teātra pulciņš saņēma finansiālu atbalstu 340 latu apmērā 15 jaunu tērpu šūšanai. Finansējums piešķirts Labo darbu programmas ideju konkursa „Dari sev un citiem!” ietvaros.
Tomēr šis nav parasts projekts, kur par piešķirto finansējumu iegādājas gatavus tērpus teātra pulciņa vajadzībām. Gluži pretēji, tiek ieguldīts gan laiks, gan cilvēkresursi, lai maskas darinātu pašu spēkiem.
Sākotnēji skolas direktore Aiga Stiere, mājturības skolotāja Diāna Kaužēna un teātra pulciņa vadītāja Inga Gaile devās uz audumu vairumtirdzniecības bāzi, lai iegādātos nepieciešamos audumus. Tērpu skices izstrādāja skolas direktore, savukārt ieteikumus par tērpu šūšanu sniedza šuvēja Lilita. 
Pirmā novembra diena Naukšēnu novada vidusskolā noslēdzās ar lielu rosību, proti, septiņpadsmit skolēnu mammas, kā arī skolotājas čakli rosījās, lai pašu spēkiem varētu darināt tērpus skolēnu teātra izrādēm. Skolēnu mammas grieza, gludināja, diedza, piemērīja, darbojās ar šujmašīnu, lai kopīgiem spēkiem taptu krāšņi tērpi.
Mammas, kuras piedalījās tērpu šūšanā atzīst, ka ikdienā ar šūšanas darbiem nenākas īpaši daudz aizrauties, vienīgi, kad rodas nepieciešamība sašūt kādu atirušu vīli vai piešūt notrūkušu pogu pie apģērba. Skolēnu mammas priecājas, ka šādā veidā var apgūt gan jaunas iemaņas, gan atsvaidzināt agrāk iegūtās prasmes.
Iecerēts, ka jaunos tērpus pirmoreiz izmantos Mārtiņdienas pasākumā, jau šo piektdien. Tomēr lielākais mērķis ir Ziemassvētku pasākums, kurā piedaloties 96 skolēniem tiks uzvesta „Sniegbaltītes skola”. Pagaidām ir tapuši 15 tērpi, tādēļ skolotājām un skolēnu mammām līdz Ziemassvētkiem vēl daudz darāmā.
Skolēnu mammas atzīst, ka sajūt gandarījumu iesaistoties tērpu šūšanā, tomēr pats lielākais gandarījums būšot Ziemassvētku pasākumā, kad tērpus varēs redzēt uz skatuves skolēnu iestudētajā ludziņā.
Skolas pārstāvji ir gandarīti par lielo vecāku atsaucību un iesaisti tērpu šūšanas procesā un pateicas skolēnu mammām, kuras atrada laiku pirmajā novembra dienā, lai kopīgi iesaistītos tērpu šūšanā. Pirmajā tērpu šūšanas pasākumā piedalījās - Laila Lūse, Ingrīda Parte, Mairita Pārrupe, Gunta Spriņģe, Līga Buile, Raimonda Indriksone, Pārsla Baško, Ligita Ceriņa, Eva Engere, Valentīna Rudzīte, Brigita Čākure, Baiba Dālberga, Ilze Krūmiņa, Anita Eglīte, Rūta Pūce, Linda Čākure un Vineta Viļķina. Paldies arī tām mammām, kuras tērpus šuva mājās. Paldies skolotājām Ingrīdai Bērziņai, Diānai Kaužēnai, Sarmītei Praudiņai, Agitai Bērzupei, Ingai Gailei un direktorei Aigai Stierei.

017__Large_
029__Large_

Šodien: 31.10.2020.
V/d: Valts, Rinalds, Rinalda
x
x
Notikumi
x
x
© Naukšēnu novads 2020, tālrunis: +371 64268288, e-pasts: dome@naukseni.lv